Bezpečnost vozů

Dacia se o vás postará

Vaše bezpečnost je naší prioritou

Bezpečnost vozů

V celé modelové řadě Dacia se odráží znalosti expertů skupiny Renault, využitím výkonných řešení pasivní a aktivní bezpečnosti je zajištěna účinná ochrana cestujících.

 

Naše vozy jsou standardně vybaveny systémy ABS s elektronickým rozdělovačem brzdných sil EBV a brzdovým asistentem AFU, elektronickým stabilizačním systémem ESC s protiskluzovým systémem ASR a kontrolou nedotáčivosti CSV. Díky nim se krátí brzdná dráha a je zajištěna stabilita v zatáčkách.

 

Nechybí ani moderní prvky jako je hlídání mrtvého úhlu, e-call – automatické nouzové volání pro případ nehody. Pokud nestihnete včas zareagovat, zvládne to za vás systém automatického nouzového brzdění AEBS.

 

Ochranu pasažérů obstarávají tříbodové bezpečnostní pásy s předpínači a kompletní systém čelních a postranních hlavových/hrudních airbagů (dle verze v základní nebo volitelné výbavě). U všech modelů pak naleznete na zadních sedadlech úchyty ISOFIX pro bezpečné uchycení dětských sedaček.

 

Modelová řada Dacia nabízí také moderní prvky usnadňující každodenní život a zvyšující bezpečnost: Bluetooth® handsfree pro bezpečné telefonování za jízdy, tempomat s omezovačem rychlosti nebo zadní či přední parkovací senzory s parkovací kamerou.

Zjistěte více

Značka Dacia

Objevte nový přístup k vlastnictví vozu

Značka Dacia

Zjistěte více o značce
Dacia extreme

Prohlédněte si její robustní design

NOVÁ VÝBAVA EXTREME

Poznejte nové outdoorové verze​