DACIA SE ZÚČASTNÍ RALLYE DAKAR OD ROKU 2025!

Dacia se poprvé jako výrobce zúčastní mistrovství světa v rallye. Ve složení zkušených jezdců Sébastiena Loeba, Cristiny Gutierrez Herrero a Nassera Al Attiyaha se do soutěže zapojí tři týmy.

Dacia x Dakar Sandrider
Dacia x Dakar

ZÁVAZEK, KTERÝ JE ZÁKLADEM DNA ZNAČKY

Denis LE VOT, generální ředitel značky Dacia

« Dacia a Dakar se k sobě dokonale hodí! Nejenže je to test skutečné robustnosti značky Dacia, ale také ukázka našeho závazku k nízkouhlíkové mobilitě. Jsme velmi nadšeni z účasti na Dakaru s využitím syntetických paliv. Dacia je spolu se špičkovým týmem a jezdci silným soupeřem v této rallye. »

SANDRIDER

ZÁVODNÍ VŮZ ORIENTOVANÝ NA VÝKON S NÍZKÝM DOPADEM NA ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Sandrider bude objevovat nízkouhlíková energetická řešení jako jsou syntetická paliva a nové technické prvky, které se přizpůsobí potřebám a výkonům řidičů.

Robust

Zesílený trubkový rám z lehkých ocelových trubek, karbonové díly karoserie a pohon 4x4 spolu s rozložením hmotnosti směrem dopředu pro zlepšení trakce.

Essential

Lepší viditelnost díky krátké a zkosené kapotě a antireflexnímu laku na horní části palubní desky.

Eco-Smart

Optimalizovaná aerodynamika, snížení hmotnosti, tepelný management a nízkouhlíkové syntetické palivo vyrobené společností Aramco.

Dacia Sandrider

Tým stvořený pro vítězství

Pod vedením ikonických a úspěšných jezdců budou pod značkou Dacia soutěžit 3 týmy.

Cristina Gutierrez Herrero

Dacia x Dakar pilotes

Dvaatřicetiletá španělská jezdkyně rallye Cristina je jednou z předních ženských osobností ve světě rallye. V roce 2021 vyhrála kategorii T3 světového poháru v rallye a má na kontě osm účastí na Rallye Dakar, které se účastní od roku 2017.

 

Cristininým spolujezdcem bude Pablo Moreno Huete.

Sébastien Loeb

Dacia x Dakar pilotes

Devětačtyřicetiletý francouzský jezdec rallye vyhrál v letech 2004 až 2012 devětkrát v řadě mistrovství světa v rallye. Je nejúspěšnějším jezdcem v automobilovém sportu a často je považován za nejlepšího jezdce rallye všech dob.

 

Sébastien startuje na Dakaru od roku 2016 a jeho spolujezdec bude Fabian Lurquin.

Nasser Al-Attiyah

Dacia x Dakar pilotes

Pětinásobný vítěz světového poháru v cross-country rallye a dvojnásobný vítěz mistrovství světa v rallye má na svém kontě úctyhodný seznam úspěchů.

 

Je skutečnou legendou Dakaru, vítězství v této ikonické soutěži vybojoval pětkrát, a to v letech 2011, 2015, 2019, 2022 a 2023.

Pokračujte do světa Dacia

Dacia Manifesto

Dacia Manifesto Concept car

Objevte Dacia Sandrider

Objevte
Dacia et l'UTMB®

Světová série UTMB®

Objevte naše další partnerství

Více informací