Test Dacia Sandero Stepway:

Verze LPG by mohla u firem „zatopit“ Fabii

"Za 8 let se v Česku prodalo přes 20 tisíc vozů Dacia Sandero, drtivou většinu si koupili privátní zákazníci, kteří chtěli levné a nenáročné auto. Co byl ale před osmi lety handicap, zdá se dnes výhodou a nejvyšší verze třetí generace Sandera by mohla zamířit i do firem a nahradit tam tradiční Škodu Fabia. Co dalšího ukázal první test Dacia Sandero Stepway?"

Sandero Stepway

Sandero udělalo ohromný skok vpřed v oblasti designu

I když je nová generace rozměrově v podstatě stejná jako ta předchozí (je širší jen o 1,5 centimetru), tak designová proměna v oblasti přední masky a světel na obou stranách z ní najednou dělá úplně jiné, dynamické a široce rozkročené auto. V tomto ohledu vůbec nepůsobí jako levný rumunský vehikl. Velmi solidní je i zavazadlový prostor 410 litrů. 

Konfigurovat
Test porównawczy

Výraznou modernizací prošel i interiér

Bez ohledu na úroveň výbavy zahrnuje sériová výbava držák smartphonu, displej palubního počítače, ovládání tempomatu a omezovače rychlosti na volantu a automatické rozsvícení světel. Na přání bude k dispozici i automatická klimatizace s digitálním zobrazením, vyhřívaná přední sedadla, handsfree karta včetně dálkového otevírání zavazadlového prostoru, elektrická parkovací brzda, parkovací kamera, parkovací senzory vpředu i vzadu a dešťový senzor.

Testovací jízda