Nová pneumatika energetické štítky

Od 1. května je dle Nařízení Evropské unie o označování energetické účinnosti prostřednictvím štítků vyžadován nový formát štítků a jejich registrace (EPREL) pro pneumatiky pro nové vozy a pro trh s náhradními díly.

nařízení a registrace v databázi eprel

ambiciózní cíle

Evropská unie v současné době usiluje o drastické snížení emisí skleníkových plynů s cílem stát se uhlíkově neutrálními do roku 2050. To by vyžadovalo 60% snížení emisí z dopravy v porovnání s rokem 1990.

 

Snížení emisí pocházejících z dopravy je jedním z hlavních způsobů, jak tohoto cíle dosáhnout. Dle statistických údajů se silniční doprava podílí na všech emisích v Evropě 22 %. V tomto ohledu mají parametry pneumatik významný dopad na spotřebu paliva a emisí CO2, a to že z 20 - 30%.

 

Nová evropská norma pro značení poskytuje snadný přístup k informacím o energetické účinnosti pneumatik, které poskytujeme při prodeji vašeho nového vozu nebo při výměně pneumatik (prodej příslušenství a opravy v servisu).

pneumatiky pro vůz dacia sandero

jasný systém klasifikace energetické účinnosti

Pneumatiky s vysokou palivovou účinností poskytují mnoho výhod:

 

  • nižší emise CO2 pomáhají obecně snížit rizika klimatické změny,
  • zvýšená bezpečnost s jasnějšími informacemi o chování pneumatik za mokra, na zasněžené či zledovatělé vozovce,
  • nižší hlučnost, protože pomoc životnímu prostředí jde ruku v ruce se snížením hlukového znečištění,
  • skutečné úspory nákladů optimalizací spotřeby paliva.

váš nový energetický štítek pneumatik

nový energetický štítek pneumatik

nový formát štítků

Zde jsou nové prvky, které naleznete na vašich energetických štítcích:

 

  • nová třída výkonnosti: úroveň emisí CO2 a přilnavost k vozovce za mokra je nyní označena třídami od A do E, oproti dřívějšímu značení od A do G,
  • piktogramy označující výkonnost pneumatik za špatných povětrnostních podmínek (sníh, led),
  • klasifikace hlučnosti (A-B-C) k zaokrouhlení údajů v decibelech,
  • referenční údaje modelu a rozměr pneumatiky jsou nyní uvedeny na štítku. Naleznete zde také QR kód, který můžete nasnímat pomocí chytrého telefonu, abyste získali úplný datový list na webové stránce Evropské unie.

co to pro vás znamená?

nový energetický štítek pneumatik

nové informace k dispozici

Abychom splnili toto nové nařízení, budeme vás v rámci sítě Dacia, na našich webových stránkách a v naší komunikaci o těchto novinkách srozumitelně informovat.

 

Od 1. května budou nové štítky pneumatik postupně přidávány do všech našich digitálních komunikačních kanálů (webové stránky, katalogy atd.), do propagačních kampaní přímo souvisejících s prodejem pneumatik a s novými informacemi ohledně pneumatik se budete moct seznámit také přímo u našich prodejců.

 

Nové štítky budou postupně integrovány v rámci online nástrojů prodeje nových vozů (konfigurátory vozů nebo nabídka skladových vozů). Předchozí štítky budou jednoduše nahrazeny novým formátem a to v rámci všech kanálů – prodej nových vozů, prodej příslušenství a servis vozů.

Také objevte...