Obecné informace o LPG

Máte dotazy ohledně našich motorů na LPG? Nyní máte možnost získat jasné odpovědi!
Konstrukce, provoz, použití, bezpečnost atd. Řekneme vám vše.

Co je LPG?

Dacia ECO-G - jednoduchá technologie

LPG podrobně

LPG je zkapalněný ropný plyn (Liquified Petroleum Gas), který se vytváří stlačením butanu a propanu za účelem vytvoření kapaliny, což snižuje objem pro snadnější přepravu a použití. 

 

LPG neobsahuje benzen ani olovo, což jsou látky škodlivé pro životní prostředí a naše zdraví. Je nejedovatý, bezbarvý a bez zápachu. Díky zkapalnění nevyžaduje vysokotlakou nádrž (5 až 25 bar). Proto je toto palivo naprosto bezpečné!

Vaše dotazy ohledně koupě vozu na LPG

Dacia ECO-G - bezpečná technologie

Je LPG nebezpečný? Kdo provádí přestavbu?

Motor vozu Dacia LPG je vybaven všemi nezbytnými a povinnými bezpečnostními prvky, které zajistí vaši bezpečnost v souladu se směrnicí z roku 2001 (R67-01): zpětný ventil, zařízení na vypnutí plnění při 80 % naplnění, omezovací ventil průtoku, elektromagnetický ventil a tlakový pojistný ventil. Dále jsou nádrže na LPG v našich vozech nyní šestkrát odolnější než tomu bylo u předchozích generací. 

 

Přestavbu zajišťujeme přímo ve výrobě. Takto získáte stejnou záruku jako u našich vozů s běžným spalovacím pohonem (na vůz i přestavbu) a stejnou odbornost Dacia.

 

Vůz Dacia LPG je vybaven velmi bezpečným a spolehlivým motorem!

Mohu se svým vozem na LPG vjet do podzemních parkovišť?

Ano můžete! Naše LPG motory Dacia splňují mezinárodní směrnici z roku 2001 (R67-01), která vyžaduje, aby všechny vozy na LPG byly vybaveny tlakovým pojistným ventilem. Díky tomu můžete vjíždět i do podzemních parkovišť, pokud není vjezd pro vozidla LPG výslovně zakázán.

Má vůz na LPG menší zavazadlový prostor?

Ne, v žádném případě! Ve skutečnosti je nádrž umístěna v prostoru obvykle vyhrazeném pro rezervní kolo, aniž by došlo k omezení zavazadlového prostoru. Vnitřní prostor a modulární uspořádání našich vozů nejsou nijak ovlivněny. Navíc je ve všech vozech Dacia LPG k dispozici originální souprava na opravu pneumatik.

Ovlivňuje LPG životnost motoru?

Ano. Prodlužuje jej! Systém LPG s dvěma druhy paliva má vliv na životnost vašeho motoru. Díky jeho čistšímu spalování si motorový olej zachovává déle své vlastnosti, a jeho vysoké oktanové číslo pomáhá snížit vibrace a namáhání motoru.

Vaše dotazy ohledně použití LPG

 Dacia ECO-G - neomezená mobilita

Nechcete se neustále omezovat častými zastávkami u čerpacích stanic?

Díky dvěma samostatným palivovým nádržím vám váš vůz Dacia LPG nabídne skutečně velký dojezd. Snadno můžete ujet více než 1000 km a užít si dokonalou svobodu!

 

A pokud chcete jezdit hlavně na LPG? Žádný problém v České republice je  najdete téměř 1 000 čerpacích stanic nabizejících LPG.

Čerpací stanice LPG: Kde můžete doplnit palivo?

Vaši nádrž na LPG můžete doplnit na běžné čerpací stanici! V Evropě nabízí LPG jedna ze čtyř čerpacích stanicí. Abyste si mohli naplánovat své cesty, jsou k dispozici aplikace, které vám pomohou najít čerpací stanice s LPG pumpami. Nemůžete najít LPG pumpu? Žádnou paniku! Váš vůz pojede i na samotný benzin. 

Je nutné nádrž na LPG pravidelně kontrolovat?

Žádné obavy, my se o všechno postaráme! Servisní intervaly vašeho vozu na LPG se neliší od servisu vozu s benzinovým pohonem. V rámci pravidelných garančních prohlídek jsou veškeré úkony prováděné naprosto shodně. Jediné dodatečné úkony spočívají ve výměně LPG filtru a s ním spojenou kontrolou celého LPG systému.

Je LPG ekologičtější?

Samozřejmě ano! I když je spotřeba LPG přibližně o 25 % vyšší ve srovnání s benzínu, emise CO2 u LPG jsou nižší než u benzínem, proto má menší uhlíkovou stopu. 

Jste připraveni na velký krok? Objevte nabídku vozů Dacia LPG

Dacia LPG