Zpět

Dacia Dokker

Zdůrazňuje Zpět

Motory

Bohatý výber motorov

Dokker je poháněn benzinovými a dieselovými motory, které splňují požadavky řidičů ve všech zemích a v jakýchkoliv podmínkách provozu.

K dispozici jsou dva benzinové motory: spolehlivý, prověřený a cenově dostupný 1.6 MPI a nový přeplňovaný motor 1,2 TCe 115 s přímým vstřikováním, který je výkonnější a má nízké provozní náklady.

V nabídce jsou také dva dieselové motory – výkonové varianty motoru 1.5 dCi, který je oceňovaný pro svou spolehlivost a výkony. Oba motory dCi 75 a dCi 90 získaly označení Dacia eco2, které svědčí o jejich nízké spotřebě a emisích CO2: 4,5 l/100 km a 118 g CO2/km.

 • TCe 115, motor nové generace

  Inovativní

  Dokker TCe 115: nejlepší technologie skupiny Renault.
  Jedná se o nový benzinový čtyřválec s přeplňováním, přímým vstřikováním paliva a šestnáctiventilovou mechanikou, který je spojením výkonnosti, jízdního potěšení, nízké spotřeby paliva i emisí CO2.

  Ekonomický a ekologický

  Dokker TCe 115 má provozní náklady pod kontrolou: spotřeba paliva 5,8 l/100 km a emise CO2 135 g/km*. Aby dosáhl těchto výsledků, využívá motor 1,2 TCe 115 účinné a současně cenově dostupné technologie, které jsou zaměřeny na zlepšení energetického chodu motoru a snížení dopadů na životní prostředí. 
  Konkrétní přínos pro zákazníka je zřejmý: úspora paliva a snížení emisního daňového zatížení.

  Příjemné řízení

  Potěšení a příjemné řízení především! Dokker s motorem 1,2 TCe 115 je pružný a výkonný s dynamickými rozjezdy a dobrým zrychlením. Maximálního točivého momentu 190 Nm dosahuje již od 2000 ot/min.
  Hlučnost motoru je nižší, aby jízda byla pro všechny příjemná a méně únavná.

   

  * Uvedené spotřeby paliva a emise CO2 jsou změřeny metodikou stanovenou dle platných právních předpisů vyžadovaných pro homologaci vozidla a slouží k porovnání vozidel v daných parametrech za stejných podmínek. Běžná spotřeba se může od těchto údajů lišit v závislosti na charakteru jízdy, zatížení vozidla, povětrnostních podmínkách a profilu trasy.