Využijte naší zimní akci

Akční nabídka

Profesionální zimní prohlídka, skvělé ceny na pneumatiky a autobaterie

Zjistěte více

Servisní prohlídka

Postaráme se o váš vůz

Kompletní prohlídka vozu s 87 body kontroly, elektronická diagnostika, výměna oleje, výměna filtrů a zapalovacích svíček a doplnění kapalin (kromě paliva). S poprodejními službami Dacia se můžete spolehnout, že harmonogram údržby vašeho vozu Dacia bude do puntíku splněn a vy se tak můžete vyhnout veškerým neočekávaným překvapením.

Rady a tipy

Dodržováním servisních intervalů uvedených ve vašem harmonogramu údržby můžete předejít poruchám způsobeným opotřebením, a uchováte tak svůj vůz Dacia ve skvělé kondici.

Nečekejte pouze na světelné indikátory na přístrojové desce! Dodržujte servisní intervaly (ať časové či kilometrové) dle plánu údržby a my se postaráme, abyste se vyhnuli veškerým problémům vzniklých z důvodu opotřebení nejzatíženějších komponentů ve vašem voze.

Servisní prohlídky
Benzínové motory Klasik Komplet
Sandero/Logan II 1,2 16V 2 790 Kč 4 680 Kč
Dokker 1,6 2 790 Kč 4 680 Kč
Lodgy 1,6 2 790 Kč 4 680 Kč
Duster 1,6 16V 2 790 Kč 4 680 Kč
Naftové motory Klasik Komplet
Sandero/Logan II 1,5 dCi 3 090 Kč 4 890 Kč
Duster 1,5 dCi 3 090 Kč 4 890 Kč

Klasik = Servisní prohlídka Dacia + výměna oleje + olejového filtru + kabinového filtru

Komplet = Klasik + výměna vzduchového filtru + naftového filtru/zapalovacích svíček

Příkladové tarify jsou pro vozy Dacia vyrobené od 24. týdne 2011 a dále. Ceny zahrnují originální náhradní díly a práci. Pro získání dalších informací o správné paušální ceně pro váš vůz prosím kontaktujte svého nejbližšího prodejce Dacia. Obsah a četnost činností je v souladu s programem údržby.

Brzdy a tlumiče

Bezpečnost je vždy na prvním místě

Bezpečnost je jedním ze základních hodnot vozů Dacia. Brzdy, tlumiče a pneumatiky spolu vytváří tzv. „bezpečnostní trojúhelník“ a jejich vysoká kvalita je nezbytným předpokladem k vaší bezpečnosti.

Rady a tipy

Věnujte pozornost již prvním příznakům opotřebení brzd:

 • Prodlužování brzdné dráhy
 • Vibrace pod nohou při sešlápnutí brzdového pedálu
 • Pískání brzd v momentě brzdění

Chcete-li zachovat účinné brzdění vašeho vozu a zajistit tak bezpečnost pro vás a vaši posádku nechte si:

 • zkontrolovat brzdy každých 20 tis. km nebo 2 roky
 • vyměnit brzdovou kapalinu každých 120 tis. km nebo 4 roky
Tlumiče
Model Přední tlumiče Zadní tlumiče
Sandero II 4 790 Kč 3 990 Kč
Logan II 4 790 kč 3 990 Kč
Dokker 5 890 Kč 4 590 Kč
Lodgy 5 890 Kč 4 590 Kč
Duster 5 890 Kč 5 090 Kč

Vzorové ceny pro některá vozidla. Ceny jsou uváděny pro dva kusy originálních tlumičů a potřebnou práci k výměně. Pro získání dalších informací o správné paušální ceně pro váš vůz prosím kontaktujte svého nejbližšího prodejce Dacia. 

Výměna předních brzd
Model Destičky Kotouče a destičky
Sandero II  1 990 Kč 4 490 Kč
Logan II 1 990 Kč 4 490 Kč
Dokker 2 190 Kč 5 790 Kč
Lodgy 2 190 Kč 5 790 Kč
Duster 2 390 Kč 5 990 Kč

Vzorové ceny pro některá vozidla. Ceny zahrnují originální náhradní díly a práci. Pro získání dalších informací o správné paušální ceně pro váš vůz prosím kontaktujte svého nejbližšího prodejce Dacia.

Rozvody

Nepodceňte jejich výměnu

Rozvody zajišťují perfektní synchronizaci celého motoru. Respektováním jejich výměnného intervalu předejdete poškození motoru, které může nastat přetržením rozvodového řemene či řetězu z důvodu opotřebení.

Rady a tipy

Opotřebení rozvodového řemene se nevykazuje žádnými varovnými příznaky. Bohužel se stává, že to řidiči neřeší a pak je až příliš pozdě na záchranu.

V rámci prevence poškození, které může vést až k selhání motoru, dbejte na dodržování harmonogramu výměny rozvodového řemene. Využijte této výměny také ke kontrole vodního čerpadla.

V plánu údržby doporučujeme měnit rozvody každých 6 let nebo při najetí 60 000 – 120 000 km podle toho co nastane dříve.

Rozvody
Benzínové motory Výměna sady a příslušenství rozvodů Výměna sady a příslušenství rozvodů + vodní pumpy
Sandero/Logan II 1,2 16V 6 190 Kč 10 290 Kč
Dokker 1,6 7 690 Kč 11 390 Kč
Lodgy 1,6 7 690 Kč 11 390 Kč
Duster 1,6 16V 7 790 Kč 13 190 Kč
Naftové motory Výměna sady a příslušenství rozvodů
Výměna sady a příslušenství rozvodů + vodní pumpy
Sandero/Logan II 1,5 dCi 8 490 Kč 12 390 Kč
Duster 1,5 dCi 8 490 Kč 12 390 Kč

Vzorové ceny pro některá vozidla. Ceny zahrnují originální náhradní díly a práci. Pro získání dalších informací o správné paušální ceně pro váš vůz prosím kontaktujte svého nejbližšího prodejce Dacia.

Klimatizace

Pro komfortní jízdu plnou svěžesti

Klimatizace zajišťuje, aby byl prostor pro cestující příjemný v jakémkoli ročním období.

Rady a tipy

Správný chod a fungování klimatizačního systému neznamená pouze možnost regulace teploty v kabině vozu. Klimatizace také ovlivňuje kvalitu ovzduší uvnitř vozu.

Pravidelná každoroční kontrola a čištění klimatizace vám umožní zbavit se bakterií, plísní a zápachu, což nesporně přispívá ke zvýšenému komfortu ve vašem voze.

Důležitou součástí systému klimatizace je pylový filtr, který chrání vzduch uvnitř vozidla proti jakýmkoliv nečistotám z venkovního prostředí. Doporučujeme ho měnit minimálně jednou za rok.

Mezi příznaky nesprávného fungování klimatizace patří:

 • nepříjemné zápachy
 • méně účinné ochlazování nebo ohřev teploty v kabině vozidla
 • alergické příznaky (kašel, kýchání, dráždění dýchacích cest)
 • přetrvávající zamlžování oken
Klimatizace
 Úkon  Všechny modely
Diagnostika klimatizace 390 Kč
Čistění klimatizace 799 Kč
Kontrola a čistění klimatizace 899 Kč
Doplnění klimatizace 990 Kč

Ceny zahrnují originální náhradní díly a práci. Čištění klimatizace se provádí sprejem či použitím přístroje Aircomatic. Pro doplnění klimatizace se používá plynné chladivo R134a. Pro získání dalších informací o správné paušální ceně pro váš vůz prosím kontaktujte svého nejbližšího prodejce Dacia.

Autobaterie

Buďte plni energie

Přestože se autobaterie nabíjí při chodu motoru, vyžaduje údržbu. Autobaterie je srdcem celého vozu a špatná údržba je příčinou 85 % poruch.

Rady a tipy

Úroveň vybavení elektroniky v nových vozidlech se oproti předchozím generacím neustále zvyšuje. Tím se zvyšují také nároky na zdroje energie, čili autobaterie. Ta přeměňuje chemickou energii na elektrickou a zásobuje tak veškerou elektroniku ve voze (rádio, osvětlení, palubní počítač, GPS navigace, alarm, parkovací senzory a mnoho dalšího). Základním požadavek autobaterie je však dodat potřebnou energii pro nastartování vašeho vozu.

Hlídejte si první příznaky opotřebení autobaterie včetně pomalejšího startování a méně efektivního elektrického vybavení:

 • zkontrolujte svoji autobaterii v našem servise každé dva roky nebo po najetí 30 000 km a vyměňte ji každé 4 roky nebo po najetí 60 000 km.
 • před obdobím chladného nebo velmi teplého počasí si také nechte zkontrolovat systém zapalování a po najetí 30 000 km zkontrolujte zapalovací svíčky
Autobaterie
Model Typ Autobaterie
Sandero II L1 50Ah 420A 1 799 Kč
Logan II L1 50Ah 420A
1 799 Kč
Dokker L2 60Ah 600A
2 249 Kč
Lodgy L2 60Ah 600A
2 249 Kč
Duster L2 60Ah 540A
2 199 kč

Vzorové ceny pro některé typy originálních autobaterií vhodných pro daný model. Pro získání dalších informací o správné paušální ceně pro váš vůz prosím kontaktujte svého nejbližšího prodejce Dacia.

Prvky viditelnosti

Je důležité vidět a být viděn

Dobrá viditelnost z vozidla je velice důležitá pro vaši bezpečnost na silnici. Obzvláště důležitá je pak v noci, za nepřetržitého deště či sněžení, kdy mnohonásobně roste riziko dopravní nehody.

Správně seřízené světlomety a plně funkční stěrače, jež plnou plochou přiléhají na čelní či zadní okno, jsou základním předpokladem pro výrazné snížení tohoto rizika.

Vaše stěrače jsou po celý rok vystaveny teplotním výkyvům. V zimě čelí  stěrače sněhu a mrazu, v létě zase tropickým teplotám. Kvalitní výrobky musí zvládnout svůj úkol za každého počasí a při nízkých i vysokých rychlostech.

Abyste měli za všech okolností optimální výhled z vozidla, doporučujeme vám:

 • jednou ročně provést výměnu stěračů za nové a při výběru nepodceňovat jejich kvalitu
 • pravidelně doplňovat kapalinu do ostřikovačů vhodnou pro dané roční období
 • používat kvalitní originální autokosmetiku pro odstraňování zbytků hmyzu či ošetření skel v zimě
 • poškození čelního skla neprodleně řešit ve vašem autorizovaném servisu
 • vždy mít ve vozidle kompletní sadu náhradních žárovek
Stěrače
Model Pro čelní sklo Pro zadní okno
Sandero II 699 Kč 319 Kč
Logan II 699 Kč
319 Kč
Dokker 699 Kč
319 Kč
Lodgy 699 Kč
319 Kč
Duster 699 Kč
319 Kč

Ceny jsou uváděny pro dva kusy originálních stěračů na čelní okno a jeden kus na zadní okno. Pro získání dalších informací o správné paušální ceně pro váš vůz prosím kontaktujte svého nejbližšího prodejce Dacia.

Osvětlení
Model Sada žárovek
Sandero II 409 Kč
Logan II 409 Kč
Dokker 409 Kč
Lodgy 409 Kč
Duster 409 Kč

Ceny jsou uváděny pro originální sadu žárovek. Konkrétní typy žárovek v sadě se liší dle typu vozidla. Pro získání dalších informací o správné paušální ceně pro váš vůz prosím kontaktujte svého nejbližšího prodejce Dacia.Náhradní díly Motrio

Při výrobě všech produktů Motrio jsou kladeny stejné požadavky na bezpečnost a funkčnost, jako u originálních dílů. Produkty Motrio plně odpovídají kvalitativním standardům stejně jako originální díly a vztahuje se na ně i stejná záruka.

Tyto díly ocení především majitelé vozidel, kteří chtějí snížit náklady na údržbu svého vozidla při zachování profesionality autorizovaného servisu a vysoké kvality použitých náhradních dílů.

Sortiment náhradních dílů Motrio zahrnuje 45 produktových řad. Celkově je tak v nabídce přes 8 000 produktů řady běžného opotřebení a univerzálních produktů

Hlavními výhodami jejich použití jsou:

 • Cena repasovaných dílů se pohybuje mezi 50-70% ceny nového originálního dílu
 • Splňují normy kvality Renault a jsou kryty stejnou zárukou jako originální náhradní díly
 • Zaručena bezproblémová kompatibilita a montáž s dodací lhůtou jako u nového dílu
 • Renovace a recyklace probíhá v souladu s normami na ochranu životního prostředí a s nižšími nároky na spotřebu materiálu a energie ve srovnání s výrobou nového dílu

Repasované díly

Originální repasované díly jsou další alternativou, která představuje cenově výhodnější variantu k použití nového originálního dílu s ohledem na zůstatkovou hodnotu vozidla.

Repasovaný díl je použitý náhradní díl, který prošel certifikovaným renovačním procesem, vykazuje stejné charakteristiky a splňuje stejná kvalitativní kritéria jako originální náhradní díl.

Jsou nabízeny na starší modely Dacia a jejich produktová řada zahrnuje především mechanické opravy vozidla jako například:

Motor Alternátor Brzdové třmeny
Převodovka Startér Vstŕikovací čerpadlo
Setrvačník Sloupek řízení Vstřikovač
Spojka Kompresor klimatizace Hlava válců
Poloosa Turbokompresor Pumpa posilovače řízení