Využijte naši letní akci

Akční nabídka

Skvělé ceny letních pneumatik, disků a příslušenství

Zjistěte více

Servisní prohlídka

Postaráme se o váš vůz

Kompletní prohlídka vozu s 87 body kontroly, elektronická diagnostika, výměna oleje, výměna filtrů a zapalovacích svíček a doplnění kapalin (kromě paliva). S poprodejními službami Dacia se můžete spolehnout, že harmonogram údržby vašeho vozu Dacia bude do puntíku splněn a vy se tak můžete vyhnout veškerým neočekávaným překvapením.

Rady a tipy

Dodržováním servisních intervalů uvedených ve vašem harmonogramu údržby můžete předejít poruchám způsobeným opotřebením, a uchováte tak svůj vůz Dacia ve skvělé kondici.

Nečekejte pouze na světelné indikátory na přístrojové desce! Dodržujte servisní intervaly (ať časové či kilometrové) dle plánu údržby a my se postaráme, abyste se vyhnuli veškerým problémům vzniklých z důvodu opotřebení nejzatíženějších komponentů ve vašem voze.

Brzdy a tlumiče

Bezpečnost je vždy na prvním místě

Bezpečnost je jedním ze základních hodnot vozů Dacia. Brzdy, tlumiče a pneumatiky spolu vytváří tzv. „bezpečnostní trojúhelník“ a jejich vysoká kvalita je nezbytným předpokladem k vaší bezpečnosti.

Rady a tipy

Věnujte pozornost již prvním příznakům opotřebení brzd:

 • Prodlužování brzdné dráhy
 • Vibrace pod nohou při sešlápnutí brzdového pedálu
 • Pískání brzd v momentě brzdění

Chcete-li zachovat účinné brzdění vašeho vozu a zajistit tak bezpečnost pro vás a vaši posádku nechte si:

 • zkontrolovat brzdy každých 20 tis. km nebo 2 roky
 • vyměnit brzdovou kapalinu každých 120 tis. km nebo 4 roky

Rozvody

Nepodceňte jejich výměnu

Rozvody zajišťují perfektní synchronizaci celého motoru. Respektováním jejich výměnného intervalu předejdete poškození motoru, které může nastat přetržením rozvodového řemene či řetězu z důvodu opotřebení.

Rady a tipy

Opotřebení rozvodového řemene se nevykazuje žádnými varovnými příznaky. Bohužel se stává, že to řidiči neřeší a pak je až příliš pozdě na záchranu.

V rámci prevence poškození, které může vést až k selhání motoru, dbejte na dodržování harmonogramu výměny rozvodového řemene. Využijte této výměny také ke kontrole vodního čerpadla.

V plánu údržby doporučujeme měnit rozvody každých 6 let nebo při najetí 60 000 – 120 000 km podle toho co nastane dříve.

Klimatizace

Pro komfortní jízdu plnou svěžesti

Klimatizace zajišťuje, aby byl prostor pro cestující příjemný v jakémkoli ročním období.

Rady a tipy

Správný chod a fungování klimatizačního systému neznamená pouze možnost regulace teploty v kabině vozu. Klimatizace také ovlivňuje kvalitu ovzduší uvnitř vozu.

Pravidelná každoroční kontrola a čištění klimatizace vám umožní zbavit se bakterií, plísní a zápachu, což nesporně přispívá ke zvýšenému komfortu ve vašem voze.

Důležitou součástí systému klimatizace je pylový filtr, který chrání vzduch uvnitř vozidla proti jakýmkoliv nečistotám z venkovního prostředí. Doporučujeme ho měnit minimálně jednou za rok.

Mezi příznaky nesprávného fungování klimatizace patří:

 • nepříjemné zápachy
 • méně účinné ochlazování nebo ohřev teploty v kabině vozidla
 • alergické příznaky (kašel, kýchání, dráždění dýchacích cest)
 • přetrvávající zamlžování oken

Autobaterie

Buďte plni energie

Přestože se autobaterie nabíjí při chodu motoru, vyžaduje údržbu. Autobaterie je srdcem celého vozu a špatná údržba je příčinou 85 % poruch.

Rady a tipy

Úroveň vybavení elektroniky v nových vozidlech se oproti předchozím generacím neustále zvyšuje. Tím se zvyšují také nároky na zdroje energie, čili autobaterie. Ta přeměňuje chemickou energii na elektrickou a zásobuje tak veškerou elektroniku ve voze (rádio, osvětlení, palubní počítač, GPS navigace, alarm, parkovací senzory a mnoho dalšího). Základním požadavek autobaterie je však dodat potřebnou energii pro nastartování vašeho vozu.

Hlídejte si první příznaky opotřebení autobaterie včetně pomalejšího startování a méně efektivního elektrického vybavení:

 • zkontrolujte svoji autobaterii v našem servise každé dva roky nebo po najetí 30 000 km a vyměňte ji každé 4 roky nebo po najetí 60 000 km.
 • před obdobím chladného nebo velmi teplého počasí si také nechte zkontrolovat systém zapalování a po najetí 30 000 km zkontrolujte zapalovací svíčky

Prvky viditelnosti

Je důležité vidět a být viděn

Dobrá viditelnost z vozidla je velice důležitá pro vaši bezpečnost na silnici. Obzvláště důležitá je pak v noci, za nepřetržitého deště či sněžení, kdy mnohonásobně roste riziko dopravní nehody.

Správně seřízené světlomety a plně funkční stěrače, jež plnou plochou přiléhají na čelní či zadní okno, jsou základním předpokladem pro výrazné snížení tohoto rizika.

Vaše stěrače jsou po celý rok vystaveny teplotním výkyvům. V zimě čelí  stěrače sněhu a mrazu, v létě zase tropickým teplotám. Kvalitní výrobky musí zvládnout svůj úkol za každého počasí a při nízkých i vysokých rychlostech.

Abyste měli za všech okolností optimální výhled z vozidla, doporučujeme vám:

 • jednou ročně provést výměnu stěračů za nové a při výběru nepodceňovat jejich kvalitu
 • pravidelně doplňovat kapalinu do ostřikovačů vhodnou pro dané roční období
 • používat kvalitní originální autokosmetiku pro odstraňování zbytků hmyzu či ošetření skel v zimě
 • poškození čelního skla neprodleně řešit ve vašem autorizovaném servisu
 • vždy mít ve vozidle kompletní sadu náhradních žárovek


Náhradní díly Motrio

Při výrobě všech produktů Motrio jsou kladeny stejné požadavky na bezpečnost a funkčnost, jako u originálních dílů. Produkty Motrio plně odpovídají kvalitativním standardům stejně jako originální díly a vztahuje se na ně i stejná záruka.

Tyto díly ocení především majitelé vozidel, kteří chtějí snížit náklady na údržbu svého vozidla při zachování profesionality autorizovaného servisu a vysoké kvality použitých náhradních dílů.

Sortiment náhradních dílů Motrio zahrnuje 45 produktových řad. Celkově je tak v nabídce přes 8 000 produktů řady běžného opotřebení a univerzálních produktů

Hlavními výhodami jejich použití jsou:

 • Cena repasovaných dílů se pohybuje mezi 50-70% ceny nového originálního dílu
 • Splňují normy kvality Renault a jsou kryty stejnou zárukou jako originální náhradní díly
 • Zaručena bezproblémová kompatibilita a montáž s dodací lhůtou jako u nového dílu
 • Renovace a recyklace probíhá v souladu s normami na ochranu životního prostředí a s nižšími nároky na spotřebu materiálu a energie ve srovnání s výrobou nového dílu

Repasované díly

Originální repasované díly jsou další alternativou, která představuje cenově výhodnější variantu k použití nového originálního dílu s ohledem na zůstatkovou hodnotu vozidla.

Repasovaný díl je použitý náhradní díl, který prošel certifikovaným renovačním procesem, vykazuje stejné charakteristiky a splňuje stejná kvalitativní kritéria jako originální náhradní díl.

Jsou nabízeny na starší modely Dacia a jejich produktová řada zahrnuje především mechanické opravy vozidla jako například:

Motor Alternátor Brzdové třmeny
Převodovka Startér Vstŕikovací čerpadlo
Setrvačník Sloupek řízení Vstřikovač
Spojka Kompresor klimatizace Hlava válců
Poloosa Turbokompresor Pumpa posilovače řízení