Sobotní den 7. října byl pro mnohé návštěvníky střeleckého dne ve znamení zbraní a chutného jídla. Překvapením pro účastníky byla možnost vyzkoušet si off-roadové vlastnosti terénního vozidla Dacia Duster. Na účastníky čekaly rovnou tři vozy Dacia Duster, přičemž jedna z nich byla sériová verze tohoto úspěšného modelu a dvě upravené. Jejich úprava spočívala ve zvýšení podvozku pro ještě lepší prostupnost těžkým terénem a o plechovou ochranu podvozku.

Pro odvážlivce byla připravena testovací trasa, která sice nebyla příliš dlouhá, ale o to byla posunuta na hranici sjízdnosti. Díky sychravému počasí několika předchozích dní a hlubokým vyježděným kolejím od těžké techniky místních lesníků byla část testovací trasy skutečně extrémní. Jinými slovy, trasa byla dokonale připravena na zátěžovou zkoušku všech tří vozů Dacia Duster.

Po absolvování testovací trasy nejeden řidič pochválil výběr trati se slovy, že nečekal takovou zkoušku pro něj a vozidlo. Naštěstí všechna tři vozidla neutrpěla žádná mechanická poškození, bohužel se to nedá říci o nohavicích některých řidičů, které se při vystupování ze zabláceného vozidla umazaly.

Střelecký den úspěšně skončil po desítkách testovacích jízd a statisících vystřílených nábojů. Jsme rádi, že všichni účastníci této události byli spokojení a zúčastní se i akcí příštích.