Chronologie

Vznik značky Dacia v Rumunsku

1966 : vznik značky Dacia, značka nese jméno historického území Dácie, kde ve starověku žily původní rumunské kmeny,

 

Podpis licenční dohody se značkou Renault ,

 

Úkolem značky Dacia je dodávat na rumunský trh moderní, rodinné a robustní vozy.

Dacia se stává značkou skupiny Renault

1999: Dacia se stává značkou skupiny Renault.
Renault kupuje Dacii a od základů modernizuje historickou továrnu v Pitesti. Dochází k zásadní změně v oblasti kvality. Náročné klimatické podmínky, které v Rumunsku vládnou, špatné silnice a nutnost překonávat velké vzdálenosti přes horský masiv Karpat vyžadují příkladně spolehlivé vozy.

2004: Dacia uvádí rodinný sedan «Logan», který je symbolem a začátkem obnovy této značky. V následujícím roce jsou překonány všechny výrobní rekordy.
A pokračuje rozšiřování modelové řady Dacia - v roce 2006 je na trh uveden Logan MCV (kombi), v roce 2007 Logan Van, o rok později Logan Pick up a Sandero a v roce 2010 přichází model Duster.

Dacia v současnosti

2011: Dacia uspokojí 340 000 nových zákazníků za rok, ve výrobním závodě v rumunském Pitesti se pracuje na plné obrátky, výrobní kapacity rozšiřuje továrna v Somaca v Maroku.

 

2012: slavnostní otevření nové továrny v marockém Tangeru , který má umožnit rozšíření modelové řady Dacia – na trh je uveden model Lodgy, rodinný jednoprostorový vůz pro 5 i 7 osob, následuje dodávkový vůz Dokker Van a jeho odvozená osobní verze Dokker.

 

A co nového se připravuje? Dacia pracuje na dalších velkorysých, jednoduchých, spolehlivých… a přesto dostupných vozech.