Zpět
Zpět

Dacia Duster

Představení Zpět

Žádný terén ho nezaskočí

Dacia Duster v terénu

 

Pravý dobrodruh

Dacia Duster je SUV s pohonem 4x4 a se svými schopnostmi obstojí v každém terénu!

Dacia Duster je vůz kompaktních rozměrů s nízkou hmotností, což mu zajišťuje velkou obratnost a v terénu to napomáhá jeho výkonnosti. Zvýšená pozice při řízení navíc řidiči poskytuje vynikající výhled z vozu. 

Převodovka má nastavený krátký první převod* (5,79 km/h při 1 000 ot/min) uzpůsobený jízdě v obtížném terénu, pro případ rozjedu ve svahu nebo se zátěží a pro jízdu ze svahu.

*Platí pro verze s pohonem 4x4.

 

Jasná výhoda

Technologie pohonu všech kol u vozu Dacia Duster těží z osvědčeného know-how aliance Renault-Nissan. Pomohla mu například překonat všechny nástrahy saharské pouště a svou účast na Rallye Aicha des Gazelles 2013 tak Dacia Duster zakončil na stupních vítězů v kategorii Crossover!  

 

Poradí si v každém terénu

Na silnicích s dobrými adhezními podmínkami a na dálnici oceníte pohon 4x2. Točivý moment motoru se přenáší pouze na přední kola a optimalizuje se spotřeba paliva. 

Při jízdě v režimu Auto, který můžete použít na všech typech silnic, v jakékoli rychlosti i podmínkách sjízdnosti, dochází k automatickému rozdělení točivého momentu mezi kola na přední a zadní nápravě, aby poměr mezi stabilitou vozu a jeho pohyblivostí byl optimální. 

V obtížně sjízdném terénu, na blátě nebo v písku přenáší režim Lock točivý moment motoru na všechna 4 kola, na přední i zadní nápravu, aby jim při průjezdu zajistil maximální účinnost. Kontrola motoru a brzdění se v tomto režimu přizpůsobuje použití pohonu 4x4. 

Dacia Duster má světlou výšku zvýšenou na 21 cm*, větší přechodové úhly (přední nájezdový úhel 29,3°, zadní 34,9° a přechodový 23°) a schopnosti pravého vozu 4x4. Jeho struktura mu dovoluje pohybovat se zcela přirozeně po jakýchkoliv cestách a silnicích. Díky intuitivnímu ovládání pohonu 4x4 se bezpečně přizpůsobí každé situaci. 

* 20,5 cm u verze 4x2