Zpět

Dacia Lodgy

Zdůrazňuje Zpět

Motory

 • TCe 115, motor nové generace

  Inovativní

  Lodgy TCe 115: to nejlepší z technologií skupiny Renault. Tento nový benzinový čtyřválec 1.2 s šestnáctiventilovou mechanikou, turbodmychadlem a přímým vstřikováním je synonymem pro výkonnost, příjemné řízení, nízkou spotřebu paliva a emise CO2.

   

  Ekonomický a ekologický

  S motorem TCe 115 máte provozní náklady svého vozu Lodgy spolehlivě pod kontrolou. Spotřeba paliva u pětimístné verze vozu Lodgy je 5,7 l/100 km s emisemi CO2 131 g/km a u sedmimístné verze 5,9 l/100km a 135 g CO2/km*. Aby dosáhl těchto výsledků, je motor TCe 115 vybaven účinnými, ale současně dostupnými technologiemi, zaměřenými na zlepšení energetického chodu motoru a snížení vlivu jeho provozu na životní prostředí.

  Konkrétním přínosem pro řidiče je nízká spotřeba paliva a nižší emisní daňové zatížení.


  Příjemné řízení

  Potěšení a komfort řízení především! S motorem TCe 115 získává vůz Lodgy pružný, výkonný a dynamický motor, který řidiči zprostředkuje dynamická zrychlení a svižné rozjezdy. Největšího točivého momentu 190 Nm motor dosahuje při 2000 ot/min. Výborný akustický projev motoru přináší řidiči větší komfort jízdy, klid a řízení je celkově méně únavné.

  * Uvedené spotřeby paliva a emise CO2 jsou změřeny metodikou stanovenou dle platných právních předpisů vyžadovaných pro homologaci vozidla a slouží k porovnání vozidel v daných parametrech za stejných podmínek. Běžná spotřeba se může od těchto údajů lišit v závislosti na charakteru jízdy, zatížení vozidla, povětrnostních podmínkách a profilu trasy.

 • Široká nabídka motorů

  Vůz Dacia Lodgy se nabízí s benzinovými a dieselovými motory, které splní potřeby a očekávání řidičů ve všech zemích a vyhoví používání vozu v různých režimech provozu.


  K dispozici jsou dva benzinové motory: spolehlivý, osvědčený a cenově dostupný motor 1.6 MPI a úplně nový turbomotor s přímým vstřikováním TCe 115, který řidiče nadchne svým výkonem a nízkými provozními náklady.


  Dieselový motor 1.5 dCi, všeobecně velmi oblíbený pro svou spolehlivost a výkonnost, existuje ve dvou výkonových variantách: 90 k a 110 k. Nízká spotřeba a emise CO2 obou motorů byly ohodnoceny značkou Dacia eco².


  Kvalita a spolehlivost značky Dacia, oceňovaná zákazníky i v odborném tisku, je zapsána i v genech vozu Lodgy. Podobně jako ostatní vozy řady Dacia, jsou i motory modelu Lodgy vybaveny osvědčenými technologiemi skupiny Renault.