ČASTÉ DOTAZY

Časté dotazy

 

POJIŠTĚNÍ

Jak je to s pojištěním u finančního leasingu?

Po celou dobu trvání leasingové smlouvy je podmínkou mít vůz havarijně pojištěn a ze zákona je nutné mít uzavřeno povinné ručení. Obvykle je nabídka financování spojena s nabídkou povinného ručení a havarijního pojištění za zvýhodněné sazby přes RCI Financial Services, s.r.o. Dále nabízíme pojištění schopnosti splácet, pojištění GAP a širokou škálu doplňkového pojištění (např. pojištění čelní skla, zavazadel, spolucestujících osob, atd.). Všechna tato pojištění jsou zahrnuta do splátek. Garantujeme výši pojistného po celou dobu financování. U povinného ručení je možná i přefakturace pojistného se zohledněním bonusů za bezeškodní průběh z předchozího pojištění.

Jak je to s pojištěním u úvěru?

Po celou dobu trvání úvěrové smlouvy je podmínkou mít vůz havarijně pojištěn (neplatí pro úvěry na ojeté vozy do výše 200 tis. Kč) a ze zákona je nutné mít uzavřeno povinné ručení. Obvykle je nabídka financování spojena s nabídkou povinného ručení a havarijního pojištění za zvýhodněné sazby přes RCI Financial Services, s.r.o. Dále nabízíme pojištění schopnosti splácet, pojištění GAP a širokou škálu doplňkového pojištění (např. pojištění čelní skla, zavazadel, spolucestujících osob, atd.). Všechna tato pojištění jsou zahrnuta do splátek. Garantujeme výši pojistného po celou dobu financování. U povinného ručení je možná i přefakturace pojistného se zohledněním bonusů za bezeškodní průběh z předchozího pojištění.

Co je to pojištění schopnosti splácet?

Jedná se o pojištění, které Vám pojistí splacení Vašich závazků (leasingových splátek, splátek úvěru) v případě neočekávaných životních událostí a umožní Vám tak ponechat si i v tomto případě vozidlo.

Co je to pojištění GAP?

Pojištění GAP nabízí plnou pojistnou ochranu, která odstraní všechny Vaše starosti spojené s možností odcizení vozidla, totální škody v případě havárie nebo zničení vozidla živelnou událostí. Jedinečné podmínky těchto pojistných produktů Vám zajistí dostatek finančních prostředků na nákup nového automobilu tzn. 100% pojistné plnění v prvních 3 letech.

Mohu uplatnit bonusy z pojištění při koupi vozu formou finančního leasingu nebo úvěru?

V případě, že máte bonusy na povinné ručení, můžete je uplatnit. Povinné ručení Vám nezahrneme do splátek, ale pošleme Vám fakturu na aktuální výši povinného ručení ponížené o Vaše bonusy. Aby Vám byl bonus uznán, je nutné doložit originál potvrzení od pojišťovny o bezeškodném průběhu.

Kde mohu zažádat o potvrzení bezeškodného průběhu po ukončení leasingové/úvěrové smlouvy?

Potvrzení o bezeškodném průběhu vystavuje pojišťovna, u které jste měl předmět leasingu/úvěru pojištěný.